автор: @Курпай Наталія, м. Дніпро
1281
Членкиня об‘єднання майстрів Дніпровського будинку мистецтв. Народна майстриня України. Тричі лауреатка 1 ступеню на виставці-конкурсі серед ляльок.
#38
Берегиня Оранта

Берегиня Оранта – Богоматір, заступниця людей, покровителька бідних. Підняті вгору руки з розкритими долонями символізують жест поклоніння (заступницької молитви), звернений до Бога, і означає благання, прохання. Статуя Оранти з калиновою гілкою, яка встановлена на мармуровій колоні, – монумент Незалежності України в Києві.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3zIifij 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Пірус Тетяна, м. Вінниця
1015
Педагогиня-історик, етнографиня, краєзнавиця, писанкарка, поетеса.
#24
Путря Олександра

Путря Олександра (1977-1989) – українська художниця, перші художні роботи почала малювати в три роки. Народилася в Полтаві, померла від лейкемії в 11-річному віці. Після смерті виставки малюнків Саші Путрі експонувалися більше ніж в 50 країнах світу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3APUeY0 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Вікторія Вітер, м. Миколаїв
471
Крафт-дизайнерка, скрапмайстриня з виготовлення фотоальбомів, переможниця Міжнародного Форуму ПроDesign у номінації об’ємно-просторових композицій та приз глядацьких симпатій у номінації fashion-ілюстрації, автор науково-дослідної праці «Втілення українських традицій у сучасному одязі»; знімалася для розважально-лялькових ютуб-каналів як майстриня-лялькарка та акторка; модель та фотограф.
#46
Параска Плитка-Горицвіт

Параска Плитка-Горицвіт (1927-1998) – українська гуцульська художниця, фотографиня, письменниця, етнографиня. Народилася в с. Бистрець, Івано-Франківської області. Вивчала і досліджувала Гуцульщину, залишила великий доробок про історію, культуру і духовність краю.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3ldKt0B 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Горун Валерія, м. Одеса
285
Екологиня, фотографиня. Проходила майстер-класи зі створення  народної обережної ляльки у народних майстринь - Кіри Мельничук та Інни Івінської. Проводила майстер-класи для дітлахів, брала участь у проєкті «Створимо казку разом» (композиція «12 місяців»). Хобі: пише писанки, вишиває бісером, плете мандали, малює.
#23
Кандинський Василь

Кандинський Василь (1866-1944) – живописець, теоретик мистецтва. Вважається першим абстракціоністом. Жив та творив в Україні, Німеччині, Франції та Росії. Народився в Москві, через п'ять років сім'я переїхала до Одеси. Тут він закінчив гімназію; художню освіту здобув у Києві. Один із засновників об'єднання художників «Синій вершник».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3kM1lv7 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Вища філологічна освіта, вчителька російської мови та літератури, письменниця, авторка книги «Теплі розповіді». Учасниця лялькових виставок, літературного фестивалю «Зелена хвиля», засновниця проєкту «Кішки-мишки».
#5
Микола Гоголь

Гоголь Микола (1809-1852) – письменник, драматург, поет, критик, публіцист. Народився в селі Великі Сорочинці Полтавській губернії. Навчався у Ніжинський гімназії вищих наук. У своїх творах він уміло переплітає реальний світ з фантастичними подіями. Надав величезний вплив на російську і світову літературу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2WguOnt 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Горун Вікторія, м. Одеса
279
Екологиня, психологиня, проходила майстер-класи зі створення народної обережної ляльки у народної майстрині Кіри Мельничук. Брала участь у проєкті «Створимо казку разом» (композиція «12 місяців»). Хобі: пише писанки, вишиває бісером, плете мандали.
#21
Казимир Малевич

Малевич Казимир (1879-1935) – український художник-авангардист, засновник супрематизму, педагог, теоретик мистецтва. Народився в Києві. Малювати вчився в Київській мистецькій школі. Писав картини в стилях неопримітивізму, імпресіонізму, алогізму і кубізму.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3ofaqP1 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Долгіх Оксана Володимирівна, м. Одеса
195
Лікарка-стоматологиня. Учасниця та переможниця Всеукраїнських виставок ляльок та конкурсів. Власниця родинної керамічної майстерні «Do-Cha Ceramics», що виготовляє керамічні ляльки, та «Pupsik day» зі створення ООАК та ремонту ляльок та іграшок. Понад 100 ляльок та іграшок у власній колекції.
#14
Скрябін Кузьма

Скрябін Кузьма (Андрій Кузьменко) (1968-2015) – український співак, композитор і автор текстів, письменник, телеведучий, продюсер, фронтмен групи "Скрябін". Народився в м. Самбір Львівської області. Записав з групою Скрябін 15 альбомів. Ведучий музичного проєкту «Шанс» та каналу «М-1». У 2020 році надано звання Герой України (посмертно).

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3och4W7 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ошмянська Лариса, м. Одеса
179
Освіта: Одеське Театрально-художнє Училище. Дизайнерка інтер'єрного текстилю, художниця-теддістка, учасниця міжнародних лялькових виставок.
#36
Хмельницький Богдан

Хмельницький Богдан (1596-1657) – полководець, воєначальник, гетьман Війська Запорозького. Здобув історичні перемоги. Підняв українські землі на визвольну війну проти Речі Посполитої. Йому вдалося об’єднати українські землі у незалежну державу. Фундатор української державності.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3i6U72L 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ніколенко Альона Миколаївна, м. Кривий Ріг
157
Майстриня декоративно-прикладного мистецтва, лялькарка, роботи експонуються в музеї Становлення української нації. Має нагороди конкурсу GDS у Великій Британії.
#42
Марчук Іван

Марчук Іван – живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Народився у 1936 році в с. Москалівка Тернопільської області. Засновник нових стилів у мистецтві. Автор близько 5000 робіт. Входить до рейтингу «100 геніїв сучасності» (The Daily Telegraph).

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2WfLlrD 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Тетяна Леснік, м. Одеса
156
Працівниця Чорноморського морського пароплавства, заступниця начальника Морської інспекції з безпеки судноплавства. Має винагороду «Почесний працівник Морського флоту». Зараз на пенсії.
#35
Ярослав Мудрий

Ярослав Мудрий (983/987-1054) – великий князь київський. Князь ростовський і новгородський. Був одружений з Інгігердою, шведською принцесою. Провів численні реформи. Під час його правління Київська Русь-Україна перетворилася на могутню європейську державу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3zKH7G7 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Тетяна Леснік, м. Одеса
143
Працівниця Чорноморського морського пароплавства, заступниця начальника Морської інспекції з безпеки судноплавства. Має винагороду «Почесний працівник Морського флоту». Зараз на пенсії.
#37
Інгігерда

Інгігерда (1002-1050) – велика княгиня київська, друга дружина Ярослава Мудрого (з 1019 р.). Шведська принцеса, дочка короля Швеції Олафа та королеви Астрід Ободритської. Брала активну участь в державних справах, особливо у зв'язках Київської Русі з країнами Північної Європи.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2ZzLRCd 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Бондаренко Марія, м. Київ
141
Юристка за освітою, майстриня авторських шарнірних ляльок та іграшок «Друзі Тедді». Багаторазова учасниця вистав «Модна лялька», «Тедді Маркет» та інших виставок України та Грузії.
#22
Володимир Титла

Володимир Титла (1904-1968) – американський аніматор українського походження, працював над відомими анімаційними фільмами Волта Діснея «Білосніжка та сім гномів», «Піноккіо», «Фантазія» та «Дамбо». Народився в Нью-Йорку в родині українських емігрантів. Працював на Terrytoons, Famous Studios (Paramount Pictures), Tempo Production.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/39GTWXy 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Медведева Свiтлана, м. Одеса
132
Кандидатка економічних наук, викладачка ФКМТ НУ «ОМА», працівниця ЧМП, головна бухгалтерка асоціації портів України.
#26
Корольов Сергій

Корольов Сергій (1906-1966) – український вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Народився в Житомирі, освіта – КПІ. Засновник практичної космонавтики. Академік Академії Наук СРСР, очолив ракетну програму СРСР. Керував запуском першої міжконтинентальної балістичної ракети, першим супутником Землі, першим польотом та виходом людини в космос.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3o8gLf1 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Суман Таісія, м. Одеса
131
#49
Нежданова Антоніна

Нежданова Антоніна (1873 - 1950) – оперна і камерна співачка (лірико-колоратурне сопрано), педагогиня. Народилась у передмісті Одеси, навчалась у Музичному училищі, закінчила Московську консерваторію. Народна артистка СРСР (1936), Героїня Праці (1925), докторка мистецтвознавства (1944). Ім'я Антоніни Нежданової з 1950 року носить Одеська консерваторія.

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Засновниця проєкту «КуклЬтура», лікарка, викладачка ФКМТ НУ «ОМА», колекціонерка ляльок та іграшок, дослідниця культури ляльок. Лауреатка премії «Надбання Одеси». Організаторка всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів «Німецьке лялькове Різдво», «Премія Макс-Оскар-Арнольд. Український дебют», «Ucraina Terra Magnifica: достовірна реальність», «Dolls’n’Fashion: історія моди в ляльках», «Lorem pupa. Терапія лялькою», «Український ляльковий Ренесанс», «Леді в Білому» тощо.
#10
Катерина Павленко

Катерина Павленко – українська співачка, фольклористка, композиторка, авторка пісень, фронтвумен гурту Go_A (5-е місце на «Євробаченні-2021»). «SHUM» стала першою україномовною піснею, яка потрапила одразу до кількох чартів Billboard та була у топ-10 найпопулярніших пісень в чартах Spotify, iTunes i Shazam протягом літа. У 2021 році Катерина отримала премію «Жінка III тисячоліття».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3o9o0TY 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Журналістка, редакторка, сценаристка, працює на музичному телеканалі М1. Постійна учасниця міжнародної та всеукраїнської виставки «Модна лялька», учасниця міжнародної виставки ляльок BJD (м. Барселона).
#39
Ханенко Варвара та Богдан

Ханенко Варвара (1852-1922) – київський колекціонер і меценат. Дружина Богдана Ханенка. При селі Оленівці створила ремісничу школу для дітей. У 1907 році Член Київського кустарного товариства. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/39F83fR

Ханенко Богдан (1849-1917) – український колекціонер старовини і творів мистецтва, меценат, промисловець. Член Київського товариства старожитностей і мистецтв. Член Державної ради Російської імперії. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2Wdqm8O 

За роки життя Варвара та Богдан Ханенко разом збирали картини, які згодом лягли в основу приватного музею.

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Кайнар Олександр, м. Тульчін
93
Майстер-чоботар, разом з дружиною, майстринею-швачкою, створюють зі шкіри картини, прикраси, аксесуари. Учасники фестивалів «ОПЕРАФЕСТ» Тульчин, «Калинові мости» Тульчин, «Україна-країна майстрів» в Українському домі, HANDMADE-Expo, «Модна лялька», «Японія і я».
#17
Оксана Линів

Оксана Линів – українська диригентка. Перша жінка – головна диригентка Опери і філармонічного оркестру в місті Грац (Австрія). Народилася у м. Броди Львівської області. Орден «За інтелектуальну відвагу». Орден княгині Ольги III ступеня. Входить в трійку найкращих жінок-диригентів сучасності.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3ud2E9s 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Тетяна Дубинко, м. Одеса
91
Модельєрка, дизайнерка лялькового одягу, майстриня-кондитерка.
#29
Мечников Ілля

Мечников Ілля (1845-1916) – видатний вчений-біолог, лауреат Нобелівської премії. Народився в с. Іванівка Харківської області. Навчався у Харківському університеті. Працював професором в Одеському університеті. Почесний член закордонних академій, наукових товариств.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3ud7CTE 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Денисюк Владислава, м. Одеса
91
Освіта: Одеський Національний Морський Університет, факультет транспортних технологій та систем. Про Барбі: «Відношення до ляльок Барбі - тільки чудове та найдобріше, це спогади дитинства. Моя Барбі 90-х років зі мною по цей час, навіть в оригінальному костюмі та фірмовій коробці. А зараз я знову маю можливість милуватися цією лялькою та її різноманітністю через ігри моєї донечки».
#7
Маруся Чурай

Маруся Чурай (1625-1653) – українська народна співачка і поетеса, дівчина з легенди. Їй приписують авторство ряду пісень: «Ой, не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки» та інші. На основі трагічної історії кохання Марусі до Гриця був написаний роман Ліни Костенко «Маруся Чурай».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3lZ37Ze 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ніколенко Альона Миколаївна, м. Кривий Ріг
90
Майстриня декоративно-прикладного мистецтва, лялькарка, роботи експонуються в музеї Становлення української нації. Має нагороди конкурсу GDS у Великій Британії.
#4
Тарас Шевченко

Тарас Шевченко (1814-1861) – поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Народився в селі Моринці в Черкаській області. Закінчив Петербурзьку Академію мистецтв. Шевченко є автором понад тисячі художніх творів. Основоположник сучасної української літератури, своє життя і творчість присвятив українському народу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3CPPZwk 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Кайнар Тетяна, м. Тульчин
76
Майстриня-швачка, разом з чоловіком, майстром-чоботарем, створюють зі шкіри картини, прикраси, аксесуари. Учасниця фестивалів «ОПЕРАФЕСТ» Тульчин, «Калинові мости» Тульчин, «Україна-країна майстрів» в Українському домі, HANDMADE-Expo, «Модна лялька», «Японія і я».
#31
Птушкін Антон

Птушкін Антон – український телеведучий, тревел-документаліст, мандрівник та ді-джей.
Народився 1984 року в м. Луганськ. Заснував радіостанцію Lounge FM. Співзасновник «Радіо П'ятниця». Заслужений журналіст України (2020)

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3EX2W9t 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Тетяна Дубинко, м. Одеса
75
Модельєрка, дизайнерка лялькового одягу, майстриня-кондитерка.
#3
Ісаак Бабель

Бабель Ісаак (1894-1940) – один з видатних письменників XX століття, сценарист, драматург, журналіст. Народився в Одесі. Блискучий майстер слова, відомий циклами коротких оповідань про громадянську війну та рідне місто – «Кінармія» та «Одеські оповідання». 

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3m7TCae

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Журналістка, редакторка, сценаристка, працює на музичному телеканалі М1. Постійна учасниця міжнародної та всеукраїнської виставки «Модна лялька», учасниця міжнародної виставки ляльок BJD (м. Барселона).
#12
Козловський Віталій

Козловський Віталій – український співак, заслужений артист України. Народився у Львові. Вчився у Львівському національному університеті ім. Івана Франко. Переможець телепередачі «Караоке на Майдані». Його пісні займали перші позиції в хіт-парадах. Має понад 50 нагород і премій.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3i6SUsf 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Лебедева Світлана Валер'янівна, м. Тульчин
66
Лялькова майстриня працює в техніках: ліпка, тедді, фелтінг. Майстриня восківок, характерних для Поділля – техніки, яка була визнаною українською культурною нематеріальною спадщиною. Постійна учасниця виставки «Модна Лялька» та багатьох вистав в Україні, Чехії, Великобританії, Іспанії, Угорщині, Латвії, Німеччині.
#8
Леонтович Микола

Леонтович Микола Дмитрович (1877-1921) – український композитор, хоровий диригент, педагог. Народився в с. Монастирок Подільської губернії. Автор широковідомих хорових обробок українських народних пісень, у т.ч. «Щедрика» – «Carols of the Bells». Організатор і керівник народних хорів, організував 1-й республіканський симфонічний оркестр.

Більше інформації за посиланням https://https://bit.ly/3zJCTPb 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ірина Ізотова, м. Одеса
63
Інженерка-конструкторка за освітою, майстриня зі створення паперових ляльок (paper doll).
#15
Сліпак Василь

Сліпак Василь (1974-2016) – український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Народився у Львові. Закінчив Львівську консерваторію, був запрошений до Паризької опери. Мав рідкісний голос (контратенор), винятковий тембр. Волонтер, учасник бойових дій, загинув у АТО. Посмертно нагороджений званням Герой України і орденом «Золота Зірка».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/39DyFxJ 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ніколенко Альона Миколаївна, м. Кривий Ріг
59
Майстриня декоративно-прикладного мистецтва, лялькарка, роботи експонуються в музеї Становлення української нації. Має нагороди конкурсу GDS у Великій Британії.
#41
Данило Галицький

Данило Галицький (1201-1264) – князь галицький, князь волинський, великий князь київський, король Русі, політичний діяч, дипломат і полководець, син Романа Мстиславича. Засновник міста Львів та інших. Час його правління був періодом найбільшого посилення Галицько-Волинської держави. Національний герой України.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3zHv8ZR 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ірина Ізотова, м. Одеса
58
Інженерка-конструкторка за освітою, майстриня зі створення паперових ляльок (paper doll).
#52
Віра Білик

Білик Віра Лук'янівна (1921 - 1944) - народилась в с. Охрімівка (Запорізька обл.) Українська льотчиця, посмертно нагороджена званням Героя Радянського Союзу за зразкове виконання бойових завдань та виявлені мужність і героїзм в боях з німецько-фашистськими загарбниками.

До серпня 1944 року здійснила 813 нічних вильотів, загинула при виконанні завдання. Служила штурманом у знаменитому жіночому авіаційному полку «Нічні відьми». Юні льотчиці самостійно навантажували на літаки бомби та вантажі, загальна вага яких часом перевищувала 300 кг.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3AARRre 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ошмянська Лариса, м. Одеса
53
Освіта: Одеське Театрально-художнє Училище. Дизайнерка інтер'єрного текстилю, художниця-теддіст, учасниця міжнародних лялькових виставок.
#20
Забіла-Врубель Надія Іванівна

Забіла-Врубель Надія Іванівна (1868-1913) – українська оперна співачка, дружина і муза художника М. Врубеля. Народилася в м. Ковно (Литва). Навчалася у Київському інституті шляхетних дівчат. Закінчила Петербурзьку консерваторію. Виконавиця головних партій в операх М. Римського-Корсакова та провідних партій в операх західноєвропейських і російських композиторів.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3oiw8S6 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ольга Ростовська, м. Харків
47
Театральна художниця-декораторка, створює авторських ляльок, скульптурні роботи, мініатюри. Учасниця та переможець численних виставок ляльок. Лялька її роботи ввійшла до 20 найкращих ляльок в міжнародному конкурсі «Історія моди».
#18
Рєпін Ілля

Рєпін Ілля (1844-1930) – художник-живописець педагог, професор. Народився в Чугуєві Харківської області. Вчився в Петербурзькій Академії Мистецтв. Видатний майстер портретного мистецтва, побутових сцен. Його реалістичні полотна є золотим фондом картинних галерей світу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2WdoUTU 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ошмянська Лариса, м. Одеса
44
Освіта: Одеське Театрально-художнє Училище. Дизайнерка інтер'єрного текстилю, художниця-теддістка, учасниця міжнародних лялькових виставок.  
#19
Врубель Михайло

Врубель Михайло (1856-1910) – художник, скульптор, графік. Народився в Омську. Вчився в Рішельєвській гімназії в Одесі, Петербурзькому університеті, Академії мистецтв. Працював у багатьох видах образотворчого мистецтва: живопису, декоративно-прикладних ремеслах та театральному мистецтві. У кожній з галузей мистецтва залишив шедеври. Значний період життя та творчості пройшов у Києві.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3zJFnNs 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Журналістка, редакторка, сценаристка, працює на музичному телеканалі М1. Постійна учасниця міжнародної та всеукраїнської виставки «Модна лялька», учасниця міжнародної виставки ляльок BJD (м. Барселона).
#11
Винник Олег

Винник Олег – український співак, композитор і автор пісень. Народився в с. Вербівка Черкаської області. Здобував освіту в училищі культури в м. Каневі. Здобув популярність як виконавець головних ролей популярних світових мюзиклів у Європі. Вважається найбільш затребуваним та гастролюючим артистом країни.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2Y2j7l8 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Луньова-Наята Олександра Дмитрiвна, м. Одеса
29
Майстриня декоративно-прикладного мистецтва, освіта: дизайн одягу (Академія декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука). Лялькарка, ілюстраторка.
#30
Водяной Михайло

Водяной Михайло (1924-1987) – український артист оперети, театральний режисер, керівник Одеського театру музичної комедії, якому присвоєно його ім'я. Народився в місті Харків. Заслужений артист УРСР, народний артист УРСР.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3o7rYg5 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Тетяна Дубинко, м. Одеса
29
Модельєрка, дизайнерка лялькового одягу, майстриня-кондитерка.
#9
Сергій Прокоф’єв

Сергій Прокоф’єв (1891-1953) – видатний композитор, піаніст, диригент, шахіст. Народився в с. Сонцівка Донецької області. Навчався у Петербурзькій консерваторії. Належить до числа найбільш значних і репертуарних композиторів XX століття. Його твори увійшли до золотого фонду світової музичної культури.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2XX63O2 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Засновниця проєкту «КуклЬтура», лікарка, викладачка ФКМТ НУ «ОМА», колекціонерка ляльок та іграшок, дослідниця культури ляльок. Лауреатка премії «Надбання Одеси». Організаторка всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів «Німецьке лялькове Різдво», «Премія Макс-Оскар-Арнольд. Український дебют», «Ucraina Terra Magnifica: достовірна реальність», «Dolls’n’Fashion: історія моди в ляльках», «Lorem pupa. Терапія лялькою», «Український ляльковий Ренесанс», «Леді в Білому» тощо.
#48
Марія Капніст-Сірко

Марія Капніст-Сірко (1914-1993) – акторка театру і кіно, нащадниця українського дворянського роду. Народилася у Санкт-Петербурзі. Вчилася у Ленінградському театральному інституті, Київському фінансово-економічному технікумі. Зіграла у понад 120 художніх фільмах. Заслужена артистка УРСР. Жертва сталінського терору і в'язень ГУЛАГу.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3B9H5cw 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Натальчішина Оксана, м. Одеса
24
За освітою – інженерка, хобі: створення іграшок, дизайн тканин (техніка ґрунтованого текстилю), українська народна вишивка.
#51
Серж Лифар

Серж Лифар - (1904 - 1986) український балетний танцівник та хореограф, один із найвидатніших танцівників XX століття. Народився у Києві. Був засновником Академії танцю при «Гранд-Опера», ректором Інституту хореографії та Університету танцю Парижа, почесним президентом Всесвітньої ради танцю ЮНЕСКО.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3mLluBj 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Оксана Весна, м. Львів
24
#1
Григорій Сковорода

Григорій Сковорода (1722-1794) – український письменник, поет, філософ, перекладач. Народився в с. Чорнухи на Полтавщині. Навчався у Києво-Могилянській академії. Здійснив вагомий вплив на філософію та літературу, за це його називають українським «Сократом».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3CJqLiW

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Недолуженко Анастасія Ігорівна, м. Одеса
22
Дизайнерка моди. Брала участь у всеукраїнському виставкому проєкті «Doll’n’Fashion: історія моди в ляльках» (Одеса, 2019), переможниця конкурсу «Barbie - Пані України».
#6
Сергій Жадан

Сергій Жадан – відомий український письменник, поет, перекладач, громадський активіст, фронтмен рок-гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». Народився в 1974 році в м. Старобільськ Луганської області. Закінчив Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди. Літературні твори відмічені численними національними та міжнародними нагородами. Заснував «Благодійний фонд Сергія Жадана».

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2ZEogjX 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Юлія Філіппова, м. Одеса
20
Студентка ОНУ ім. І,І. Мечнікова, РГФ. Хобі та досягнення: рок-музика, гра на гітарі та складання пісень, малювання коміксів, літературна творчість.  Працювала в проєкті МАН «Традиційні ляльки Одещини: минуле та сьогодення».
#2
Іван Франко

Іван Франко (1856-1916) – письменник, публіцист, перекладач і громадський діяч. Народився в селі Нагуєвичі Львівської області. Навчався у Львівському та Чернівецькому університетах. Доктор філософії університету Відня. Залишив понад п'ять тисяч праць, знав 14 мов. Першим з українських письменників номінований на Нобелівську премію з літератури (1915).

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2XTCjkr

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Сергій Філіппов, м. Одеса
19
Співзасновник проєкту «КуклЬтура», колекціонер іграшок, капітан морського флоту. Лауреат премії сучасного мистецтва «Макс-Оскар-Арнольд», Німеччина. Співорганізатор виставкових проєктів «Німецьке лялькове Різдво», «Премія Макс-Оскар-Арнольд. Український дебют», «Український ляльковий Ренесанс», «Леді в Білому» та ін.
#25
Сікорський Ігор

Сікорський Ігор (1889-1972) – видатний авіаконструктор. Народився в Києві, закінчив Київський політехнічний інститут (1907–1911). Створив чотиримоторний «Руський витязь», важкий літак «Ілля Муромець», трансатлантичний гідроплан, гелікоптер одногвинтової схеми.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3CPXUty 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Порохнавець Юлія, м. Луцьк
18
Майстриня-лялькарка, дизайнерка
#50
Довбуш Олекса

Довбуш Олекса (1700-1745) – керівник повстанського руху карпатських опришків. «Закарпатський Робін Гуд» - вів боротьбу проти панського насильства. Загін опришків Довбуша діяв на території Прикарпаття, Буковини та Закарпаття.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3kJE64Q 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Антіпенко Олена, м. Калаглія, Одеська обл.
17
#34
Володимир Великий

Володимир Святославич (р.н. невід. - 1015) – великий князь київський, князь новгородський. У 988 р. ініціював хрещення Київській Русі. Першим з київських князів почав карбувати власні монети. Прізвиська – Святий, Хреститель, Красне-Сонечко тощо. Наймолодший син Святослава Ігоровича, онук княгині Ольги, батько Ярослава Мудрого.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3uhlk7L 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Недолуженко Анастасія Ігорівна, м. Одеса
16
Дизайнерка моди. Брала участь у всеукраїнському виставкому проєкті «Doll’n’Fashion: історія моди в ляльках» (Одеса, 2019), переможниця конкурсу «Barbie - Пані України».
#33
Марічка

Персонаж повісті українського письменника Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Між Марічкою та Іваном з родів, що ворогують, з дитинства взаємне кохання. Дівчина гине в Черемоші під час повені, її образ з'являється Івану мавкою, ведучи його до загибелі.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3FfzCv0 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Липинська Світлана Вікторівна, м. Одеса
16
Викладачка математики, дизайнерка одягу.
#28
Хавкін Володимир

Хавкін Володимир (1860-1930) – видатний бактеріолог. Творець перших вакцин проти чуми і холери. Навчався в Одеському університеті ім. І. І. Мечникова, працював в Одесі та Парижі. Почесний член багатьох наукових товариств та академій країн Європи й Азії. Заснував власний фонд заохочення молодих наукових талантів, який існує й досі.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3icEA1z 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Липинська Світлана Вікторівна, м. Одеса
15
Викладачка математики, дизайнерка одягу.
#16
Ботвінов Олексій

Ботвінов Олексій – піаніст, Народний артист України, Кавалер Ордену Зірки Італії. Народився в Одесі. Вчився в Одеській консерваторії. Один з кращих у світі виконавців музики Рахманінова. Поєднує виступи солістом Одеської філармонії з гастролями по всьому світу. Засновник фестивалю Odessa Classics.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3o9MkFm 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Недолуженко Анастасія Ігорівна, м. Одеса
15
Дизайнерка моди. Брала участь у всеукраїнському виставкому проєкті «Doll’n’Fashion: історія моди в ляльках» (Одеса, 2019), переможниця конкурсу «Barbie - Пані України».
#32
Миколайчук Іван

Миколайчук Іван (1941-1987) – український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Народився в с. Чортория Чернівецької області. Закінчив Чернівецьке музичне училище, у КІТМ ім. І. Карпенка-Карого. Зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв, дві режисерські роботи. Лауреат Шевченківської премії 1988 року (посмертно).

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3i7sJly 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Засновниця проєкту «КуклЬтура», лікарка, викладачка ФКМТ НУ «ОМА», колекціонерка ляльок та іграшок, дослідниця культури ляльок. Лауреатка премії «Надбання Одеси». Організаторка всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів «Німецьке лялькове Різдво», «Премія Макс-Оскар-Арнольд. Український дебют», «Ucraina Terra Magnifica: достовірна реальність», «Dolls’n’Fashion: історія моди в ляльках», «Lorem pupa. Терапія лялькою», «Український ляльковий Ренесанс», «Леді в Білому» тощо.
#47
Ганна Собачко-Шостак

Ганна Собачко-Шостак (1883-1965) – українська майстриня декоративного розпису. Народилась в с. Скопці Полтавської губернії. Працювала в техніці акварелі й гуаші. За її ескізами квіткових мотивів і птахів вишивали декоративні панно, килими. Майстер народного мистецтва УРСР, член Спілки художників СРСР, твори експонувались за кордоном.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3AbhwX4 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
Засновниця проєкту «КуклЬтура», лікарка, викладачка ФКМТ НУ «ОМА», колекціонерка ляльок та іграшок, дослідниця культури ляльок. 
Лауреатка премії «Надбання Одеси». Організаторка всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів «Німецьке лялькове Різдво», «Премія Макс-Оскар-Арнольд. Український дебют», «Ucraina Terra Magnifica: достовірна реальність», «Dolls’n’Fashion: історія моди в ляльках», «Lorem pupa. Терапія лялькою», «Український ляльковий Ренесанс», «Леді в Білому» тощо.
#13
Ната Жижченко (ONUKA)

Ната Жижченко – українська музикантка, мультиінструменталістка, фронтвумен електрофолк групи ONUKA. Народилася в м. Києві в музичній сім'ї. Закінчила Київський національний університет культури і мистецтв.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3COVPOp 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ірина Ізотова, м. Одеса
11
Інженерка-конструкторка за освітою, майстриня зі створення паперових ляльок (paper doll).
#44
Мозолевський Борис

Мозолевський Борис (1936-1993) – археолог і літератор, кандидат історичних наук, керівник сектора скіфо-сарматської археології Інституту археології АН УРСР. Народився в с. Миколаївка Миколаївської області. Закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка. Дослідник скіфських поховальних пам'яток, автор знахідки золотої пекторалі з кургану Товста могила.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3CJyQ7a 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Ірина Ізотова, м. Одеса
11
Інженерка-конструкторка за освітою, майстриня зі створення паперових ляльок (paper doll).
#27
Кнорозов Юрій

Кнорозов Юрій (1922-1999) – український історик та етнограф, спеціаліст з епіграфіки та етнографії. Народився у селищі Південне під Харковом. Розшифрував писемність майя, запровадив математичні методи дослідження писемностей. Доктор історичних наук. Лауреат Державної премії СРСР, кавалер Ордена Ацтекського орла (Мексика) та Великої золотої медалі (Гватемала).

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3AMHPE7 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Юлія Філіппова, м. Одеса
10
Студентка ОНУ ім. І. Мечнікова, РГФ. Хобі та досягнення: рок-музика, гра на гітарі та складання пісень, малювання коміксів, літературна творчість. Працювала в проєкті МАН «Традиційні ляльки Одещини: минуле та сьогодення».
#43
Вільгельм Габсбург

Вільгельм Габсбург (Василь Вишиваний) (1895-1948) – український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3CQvhfy 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки
автор: @Недолуженко Анастасія Ігорівна, м. Одеса
10
Дизайнерка моди. Брала участь у всеукраїнському виставкому проєкті «Doll’n’Fashion: історія моди в ляльках» (Одеса, 2019), переможниця конкурсу «Barbie - Пані України».
#45
Троїцький Владислав

Троїцький Владислав – український театральний актор, режисер, драматург і телеведучий. Засновник першого в України незалежного театру «Дах». Засновник і художній керівник гуртів «Дахабраха», фрік-кабаре Dakh Daughters, лялькове кабаре «ЦЕШО», проєкту NOVAOPERA. Засновник міжнародного фестивалю «ГОГОЛЬФЕСТ». Заслужений діяч мистецтв України.

Більше інформації за посиланням https://bit.ly/2XTL3qL 

ви можете віддати свій голос за 3 ляльки